PAMUKKALE KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİS

PAMUKKALE KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİS

PAMUKKALE KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİS

2017-12-07 14:49:08

 

 Pamukkale'nin en kalabalık mahallerinden biri olan Aktepe mahallesinde yapılacak olan “Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi”nde çalışmalar başladı. Yaklaşık 10 bin metrekare alanda yapımı planlanan bu önemli proje bölge halkının bir çok ihtiyacını karşılamış olacak. “Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi”nde kapalı pazaryeri, dükkanlar, Taziye evi, 120 kişilik Nikah  Salonu, 2 adet düğün salonu ve kapalı otopark bulunacak.

 

Kapalı pazar yerleri sosyal donatı alanlarına dönüştürerek pazar anlayışına yeni bir boyut getirilmek istenilen projede, haftanın belirli günleri dışında atıl ve boş alanlar olarak kalan pazar yerleri özel bir komplekse dönüştürülmüş olacak. Bu sayede tesis tüm hafta boyunca yaşayan bir hale gelmiş olacak.  “Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi” ile hem pazaryeri kullanıcıları, hem de  pazaryeri esnafı  yazın sıcaktan, kış aylarında ise soğuk ve yağışlı havadan korunacak.

 Nikah salonu ve düğün salonlarını da içeren proje sosyal donatılar yönünden mahallenin değerini arttıracak. Kapalı otopark ile pazara gelen vatandaşlar, asansörlerle direk araçlarına ulaşabilecekler. Bu sayede pazar alanları çevresinde oluşan araç trafiği de önlenmiş olacak. Tesiste ayrıca bölge halkına “taziye evi” olarak hizmet verecek yaklaşık 100 m2’lik bir bölünebilir bir salon yer alacak. Bu salonda mevlit  ve benzeri etkinliklerde de halkın hizmetinde olacak. İhalesi yapılan, inşası başlayan ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak “Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi”nin 2018 yılının ortalarına kadar tamamlanması planlanıyor.