DENİZLİ KAYAK MERKEZİ

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ

2018-01-26 15:11:50

 Pamukkale travertenleri gibi Denizli'nin ikinci beyazı olma yolunda olan Denizli Kayak Merkezi ( Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi) her geçen yıl ziyaretçi sayısını arttırıyor.Kayak Merkezinde toplam 12 kilometrelik kayak imkanı bulunuyor.  Pistleri, telesiyej ve teleskileri ile kayak severlere hizmet veriliyor. Bu sezon 100.000 ziyaretçi hedeflenen Denizli Kayak Merkez'in de sömestr tatilinde yoğun ilgi olduğu görüldü.

 Denizli Kayak Merkezi'nde  Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz kayak kursu kayıtları başladı. Haftanın 6 günü düzenlenecek kurslarda kursiyerlere kayak ekipmanları da ücretsiz olarak verilecek. 06 Ocak 2018'den itibaren toplam 3 grup halinde verilecek kurslar hafta içi ve hafta sonu olarak yapılacak. Salı-Çarşamba ve Perşembe-Cuma iki ayrı grup olarak verilecek kurslara 10 yaş ve üzerindeki vatandaşlar katılabilecek. Cumartesi-Pazar günleri verilecek kurslara ise sadece 10-18 yaş arasındaki (ortaokul ve lise) öğrenciler kayıt yaptırabilecek. Sömestr tatilinde ise 10-18 yaş arası öğrencilere 12 gün boyunca eğitim verilebilecek. Eğitim sürecince kursiyerlere öğle yemeği ve kayak ekipmanları da ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek. Vatandaşlar, kurs başvuruları için Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi (262 11 22) ve Yenişehir Spor Merkezi’ne (373 03 67) müracaat edebilir. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ocak 2018 de gerçekleştirdiği tatbikat ile olası olumsuzluklara karşı hazırlık yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen tatbikat kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen senaryo uygulandı. 
 Özel eğitimli 10 personelin katıldığı tatbikatta senaryo gereği 25 metre yüksekliğindeki kabin içerisinde mahsur kalan yolcu, itfaiye ekipleri tarafından güvenle tahliye edildi.

 Mekanik tesislerdeki halat gerginliklerinden kabin içi güvenlik ve otomasyona kadar tüm sistemlerin düzenli olarak bakımlarını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, tesiste uyguladığı güvenlik tedbirleri bölgeyi ziyaret edenlerin güvenliği açısından önem taşıyor.

Denizli Bozdağ Kayak Merkezi Kaç Km ?

 Denizli Kayak Merkezi ( Nikfer Bozdağ Kayak Merkezi), Denizli merkezden Tavas Nikfer güzergahı kullanıldığında 75km sürüyor.  Denizli Bozdağ kayak merkezi kar kalınlığı yağış durumuna göre değişiklik gösteriyor. Kiralama noktasındaki fiyatlaması ise yaklaşık  Snowboard veya Kayak kiralama günlük 40 tl , kıyafet günlük 30 tl, alt ve üst - telesiyej günlük full 50 tl.

www.denizlievleri.com