SEYİR TEPESİ KENT ORMANI PROJESİ

SEYİR TEPESİ KENT ORMANI PROJESİ

SEYİR TEPESİ KENT ORMANI PROJESİ

2018-04-10 05:46:08

 Pamukkale Belediyesinin yeni projesi çok konuşulacak. Denizli'nin  yeni simgesi ve sosyal alanı olacak olan projede akıllara gelen her sosyal donatı bu projede hayat buluyor. Pamukkale Üniversitesi'nin arkasında bulunan maki ağırlıklı bitki örtüsüne sahip tepeye yapılacak olan projede çalışmalar başladı. Proje tamamlandığında cazibe merkezi haline gelecek olan bölge üniversite öğrencilerinin de kolay ulaşımına imkan sunuyor. Aynı zamanda yeni tercih yapacak  öğrencilerin Pamukkale Üniversitesini tercih etmesi için bir neden daha sunmuş olacak ve şehirdeki öğrenci sayısında artış sağlanmış olacak.

 

SEYİR TEPESİ KENT ORMANI PROJESİ TANITIM FİLMİ;

 

 Projede yer alan Geçlik Vadisi yaklaşık 40 dönüme sahip olacak. Geçlik Vadisinde; Kaykay Parkuru, Dağ Kızağı, Macera Parkuru, Okçuluk Alanı,  Kaya Tırmanış Alanı, Paintball Alanı, Ahşap Seyir Terası, Kamp Alanı, Çim Amfi, Sinema Amfisi, 5 Duraklı Zipline bulunmaktadır.

 

 400 dönüm orman alanı ile eko turizmine katkısı olması beklenen projede; Şelale Bahçesi, Kır Lokantası, Çim amfi, Engelsiz Çocuk Oyun Alanı , Açık Hava Müzesi, Teleferik Hattı, Horoz Köy, Dev Denizli Horozu Heykeli,  Horoz Hayvan Çifliği, Açık Hava Horoz Müzesi,  Horoz Hastanesi, Horoz Festival Alanı Ve Seyir Terası, Çocuk Parkları, Bungalow Konaklama Alanı, ŞEHİTLİK ALANI, Sonsuzluk Bahçesi, Çiçek Bahçesi, 2000 Metre Yürüyüş Yolu, 800 metre Bisiklet Yolu ve birçok özelliği bulunan yaşam alanı oluşturuluyor. 

 

Proje tamamlandığı zaman çevre illerden de ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor.

denizlievleri.com