MERKEZEFENDİ PAZAR YERİ ve DÜĞÜN SALONU

MERKEZEFENDİ PAZAR YERİ ve DÜĞÜN SALONU

MERKEZEFENDİ PAZAR YERİ ve DÜĞÜN SALONU

2017-04-10 06:00:54

 Merkezefendi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı kompleks projelerden biri daha Başkarcı Mahallesi’nde yükseliyor. Pazaryeri ve düğün salonunun bir arada olduğu projenin inşaatı sürüyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Başkarcı Mahallemize pazaryerimiz ve düğün salonumuz hayırlı olsun” dedi.

 Merkezefendi Belediyesi’nin yapımına kısa süre önce başladığı Başkarcı Mahallesi pazaryeri ve düğün salonunun inşaatı devam ediyor. Alt katı pazaryeri, üst katı ise düğün salonu olarak tasarlanan proje alanı toplamda bin 312 metrekare olarak belirlendi. 589 metrekare alana kurulacak olan pazaryerinde 42 adet tezgâh, 14 adet müstahsil bulunuyor. Ayrıca kompleks projede bir adet güvenlik noktası ile mescitte yer alıyor. 400 konuk kapasiteli düğün salonu ise 540 metrekarelik alan içerisinde bulunuyor. Başkarcı sakinleri hem alışverişini hem de düğünlerini burada yapabilecek. Tamamı öz kaynaklarla yapılan projenin maliyeti 545 bin TL olduğu kaydedildi.  

“BAŞKARCI MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN”

 Başkarcı Mahallesi’nde yapımı devam eden proje ile ilgili açıklama yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Hazırladığımız projede ikisini aynı yapı içerisinde tasarlardık. Vatandaşlarımız hem pazar ihtiyaçlarını daha rahat giderebilecek hem de düğünlerini yapabilecek. Mahallemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir tesis. Ben şimdiden tüm mahalle halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.